KONST / Litografier / Färglitografi 16182043
nr 1618 2043
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 40/95. Färglitografi. Bladets mått: 31x51 cm, yttermått inklusive ram: 48x67 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson